Vliv masáží na zdraví

Vliv masáží na zdraví

Účinek masáže mechanický 

Masáží podporujeme návrat odkysličené krve zpět k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky potřebné pro výživu celého těla. masáž pomáhá rozproudit lymfu v těle.

Účinek biochemický

Prokrvení kůže – dochází k roztažení povrchových vlásečnic pod kůží a jejich naplnění okysličenou krví. Zvyšuje se přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování produktů látkové výměny. Dochází k zčervenání kůže.

Účinek reflexní

Na povrchu těla jsou ve fasciích  umístěny čidla receptorů, které nás přes CNS informují o situaci okolo nás např. o teplotě, tlaku a vlhkosti, pozici končetin,  atd.

Po masáži je možno pocítit změnu teploty a uvolnění  a příjemné prohřátí částí těla jako odpověď CNS na mechanický kontakt s kůží masírovaného.

Účinek bioenergetický

Harmonizace jemných zářivých obalů těla jemnou bioenergii maséra – jemné působení na auru masírovaného, včetně pročištění.

Celkové účinky

Drážděním nervových zakončení dochází ke vzniku biologicky aktivních látek /biogenní aminy/, které plní důležité funkce  hlavně v nervovém systému.

Jsou příznivě ovlivňovány nervové funkce, zvyšuje se látková výměna a snižuje svalové napětí.

Prokrvením se současně podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů a výpotků, zlepšuje se výživa, činnost svalů a tkání.

Je možné díky pozitivní bioenergii  předávané masérem povzbudit energii masírovaného . Dotyčný toto může pocítit jako víceúrovňové osvěžení na těle, a fyzické posílení těla.

Na co je taky dobré v našem těle myslet:

FASCIE – vše v těle obalují, upevňují a  tím, že PROPOJUJÍ VŠECHNY STRUKTURY V TĚLE  mají možnost přenášet DYSFUNKCE a TRAUMATA / uložená z prožité těžké emočně-mentální situace / jako PORUCHU TOKU ENERGIE v TĚLE

Proto je dobré přiměřeným pohybem, pravidelnou péčí, hydratací a občas také SKVĚLOU MASÁŽÍ udržovat FASCIE  uvolněné, dostatečně pružné, neslepené a hydratované aby MOHLY KVALITNĚ PLNIT SVÉ FUNKCE V TĚLE.

TVÉMU TĚLU a FASCIÍM ŠKODÍ: málo pohybu, dehydratace, statická pozice těla při práci , přetěžování a poranění svalů a šlach, nezdravé stravovací návyky, stres, špatné mezilidské vztahy, operace, záněty, úrazy, negativní emoce /starosti, obavy, příliš povinností …./